Bilge Danışmanlık

B1 - Özgüven

B1 - Özgüven

Eğitimler / BireyselNot: 30 SAAT

Duygusal bir gereklilik olduğu halde bir türlü oluşturamadığımız, sürekli bir sıkıntı ve karmaşaya yol açan, hayatımızı her açıdan etkileyen genellikle bir tek sorun vardır. O da özgüven eksikliğidir. Kendini değersiz hisseden birey hep bir sıkıntı içinde yaşar ama değiştirmek için de bir çaba göstermez. Oysa özgüven geliştirilebilir. Kendimize güvenmeyi, “Güven Kazanmayı” öğrenebiliriz. Çoğu zaman özgüven yüreklilik, cesaret diye algılanıyor. Yetenek içermeyen bir cesaret ne işe yarar? Galiba özgüven için doğru tanım “Kendi yeteneklerine kesin inanç” Ne dersiniz?

KONULAR

Konuşma Eğitimi (10 Saat)

Vücut Dili (8 Saat)

Anlayarak Hızlı Okuma (12 Saat)

AMAÇLAR

Konuşmasına özen gösteren, en kısa zamanda doğru ifade edebilen bir birey, vücudunu dengeli ve doğru kullanabiliyorsa, anlayarak hızlı okuyabiliyor, okuduğunu unutmuyorsa özgüveni mutlaka oturacaktır diye düşünüyoruz.
Bir işe girdiğimizde bütün yeteneklerimiz sergileyebilmek, toplantılarda en az diğerleri kadar katkıda bulunabilmek, kendimizle ve iş arkadaşlarımızla barışık olabilmeyi başarmak, yeni müşteri ilişkilerinde çok sıcak olabilmek, bir arkadaş toplantısında ya da herhangi bir sosyal faaliyette sıkılganlık duymadan ortamın tadını çıkarmak istemez misiniz?